/blogs/24-%D8%B4%DB%8C%D8%B4%D9%87-%D9%85%D8%B1%D8%A8%D8%A7

شیشه مربا

شیشه مربا

شیشه های مربای خاطره انگیز که  از بچگی در اشپزخانه مادر بزرگ دیده می شد یکی از پییشکش های مادر بزرگ برای نوه های کوچو لو بود. شیشه ای مربا در داستانهای کودکان نیزجای خود را داشته و دارد . کتاب مربای شیرین در داستان هوشنگ مرادی کرمانی یکی از داستانهای جالب در مورد یک کودک و اشتیاق او جهت بارز کردن شیشه مربایی است که باز نمی شود و این گره داستان با یک مسئله ساده و پیش پا افتاده یعنی باز نشدن در شیشه مربا و در قالب  طنز و اغراق در رویدادها شروع می شود و تا مدتی سبب بهم ریختگی میان خانواده ها و اهالی شهر می شود .

حالا شیشه های  مربا به عنوان جار شیشه ای در بازار شناخته شده اند .  شیشه های مربا ی همه منظوره ، می توان گفت که از شیر مرغ تا جان ادمی زاد در انها بسته بندی شده و به فروش می رسد .

اما از بحث شیشه مربا دور نشویم

شیشه ای مربا در شکلهای متنوع و در اندازه ای گوناگون و در ابعاد متفاوت در حال تولید هستند .

شیشه مربای استوانه ای

استفاده از شیشه ها ی مربا بسته یه نوع مربا متفاوت هستند. شیشه های مربا ی استوانه ای به دلیل صاف بودن جار و  در ابعا د بزگتر به خاطر ارتفاع جار برای مرباهایی استفاده می شود که قطعات بزرگ مربا داخل جار دیده شود و زیبایی بیشتری به مربا می دهد . از نظر زیبایی شناسی علاوه  بر طعم ، زیبایی ظاهری غذا و محصولات خوراکی و بسته بندی های زیبای مواد غذایی تاثیر بسیاری در فروش محصولات دارد.

جار های مربای استوانه ای در قطر های با  دهانه متفاوت تولبد می شود

 جار استوانه ای با درب 66 میلیمتر  که قطر دهانه تقریبا 6 سانتیمتر می باشد

جار استوانه با درب 68 با درب کانتینری 68 میلیمتر که قطر دهانه ان تقریبا 6 سانتیمتر است  .

جار استوانه ای درب 82 که هم با درب کانتینری و هم با درب ساده 82 میلیمتر ارایه می شود .

شیشه های مربا ی گرد که بسیار هم خاطره انگیز است در مدلهای جدید و کمی مدرن در شرکت پکینگ جار تولید می شود

جار شیشه ای کوپ عینکی با درب کانتینری

جارهای شیشه ای کوپ عینکی در 7 سایز وبه دقطر دهانه 8 و  6 سانتینمتر تولید می شود  

جار شیشه ای گوشواره دار با درب 82 کانتینری

شیشه های مربای چهارگوش یا مربعی

جار شیشه ای چهار گوش درب کانتینری  در 6 سایز و ارتفاع متفوت وقطر درب 68 تولید می گردد.

جار شیشه ای مربایی مربعی با درب ساده

شیشه مربای شش ضلعی

جار شش ضلعی درب کانتینری

جار شش ضلعی درب ساده

ایده ای ناب برای استفادهمجدد از شیشه های مربا

استفاده از شیشه مربا جهت نگهداری غذا

گاهی اوقات بعد از صرف غذا مقداری از آن باقی می ماند که می توانید از شیشه های مربا به عنوان ظرف در بسته استفاده کنید. 

شیشه مربا جهت نگهداری سالاد

می توانید از شیشه مربا استفاده کنید و سالاد را در شیشه سرو کنید . برای سرو سالاد در شیشه سس را در انتهای شیشه بریزید و سالاد را لایه به لایه روی هم ریخته و در شیشه را ببندید .

شیشه مربا و ساخت گلدان

بسیاری افراد پرورش گل و گیاه را دوست دارند که هزینه گلدان و فضای کم آپارتمان باعث می شود از انجام این کار صرف نظر کنند.

 

شیشه مربا و سخت محفظه نخ                                                                             

در منزل همه ی ما وسایلی وجود دارد که موجب بهم ریختگی کمد و اتاق می شود به همین دلیل می توانید داخل شیشه ، نخ بخصوص نخ های رنگ روشن را قرار دهید تا کثیف نشوند سپس درب شیشه مربا را سوراخ کنید تا نخ براحتی از آن بیرون بیاید.


 شیشه مربا و پخت کیک

برای تسریع در روند پخت غذا یا کیک می توانید از شیشه های مقیاس گذاری شده به عنوان پیمانه استفاده کنید.

ااستفاده از شیشه مربا جهت کندن پوست سیر                                                                      

اگر مقدار زیادی سیر خریده اید که به تنهایی قادر به تمیز کردن آن نیستید ، سیر را حبه حبه کنید و داخل شیشه بریزید و درب آن را خوب محکم کنید و انقدر تکان دهید تا پوست سیر داخل شیشه از آن جدا شود.

محفظه کمپوت پوست میوه و سبزیجات :

برخی افراد عادت دارند پوست میوه و سبزیجات خود را کمپوست کنند بنابراین می توانید از شیشه های مربایی برای جمع آوری کمپوست ها در بیرون منزل استفاده کنید.

قوطی کبریت

گاهی قوطی های کبریت اتفاقی خیس و از بین می روند یا کودکان آن را پاره می کنند در این صورت می توانید از شیشه های مربایی برای نگهداری کبریت ها استفاده کنید.

محفظه لوازم آرایش

برای صرفه جویی در هزینه ها و استفاده دوباره از وسایلی که هنوز قابل استفاده هستند کارهای بیشماری می توان انجام داد مثل استفاده از شیشه مربا به عنوان محفظه لوازم آرایش.

بانکه حبوبات و سبزیجات

با داشتن چندین عدد شیشه مربایی دیگر نیازی به خرید بانکه های حبوبات ندارید می توانید آنها را پر از حبوبات کنید و داخل کابینت قرار دهید.

 

محفظه مایع دستشویی

بیشتر محفظه های شیشه ای ممکن است به هر دلیلی خیلی زود بشکند اما نگران نباشید می توانید شیشه مربایی متناسب با آن را پیدا و جایگزین کنید.

محافظ لامپ

گاهی برای تنوع در دکوراسیون می توانید از وسایل دور ریختنی استفاده کنید مثلا شیشه مربایی را رنگ کرده و به عنوان محافظ لامپ قرار دهید تا نور رنگاررنگی را پخش کند.

گلدان رومیزی

بیشتر افراد از گلدان روی میز استفاده می کنند شما هم می توانید با چیدن شاخه های گل و قرار دادن آنها داخل شیشه پر از آب ، از زیبایی آنها روی میز لذت ببرید.

ساخت لوستر

با چند عد شیشه مربایی و نخ ضخیم که براحتی پاره نشود می توانید لوستر بسازید . با بریدن نخ های کوتاه و بلند ، قرار دادن لامپ داخل شیشه، طراحی روی شیشه ها لوستر را از سادگی خارج کنید.

کنسرو کردن مواد غذایی 

کنسرو کردن مواد غذایی یکی از عالی ترین روش ها برای نگهداری مواد غذایی مثل سبزیجات ، مربا تا پنج سال است.

محفظه

اگر معمولا دکمه لباس ها را جمع آوری و کلکسیونی از آن دارید و نمی دانید آنها را کجا نگهداری کنید استفاده از شیشه های مربایی انتخاب خوبی است.

محفظه رنگ

زمانی که خانه اتان را رنگ می زنید قطعا بخش زیادی از آن را استفاده می کنید ، باقی مانده آن را می توانید داخل شیشه مربایی بریزید تا رنگ هوا نکشد و فاسد نشود.

ساخت شمع

برای ساخت شمع شیشه ای ، به شیشه مربایی کوچک و موم نیاز دارید .ابتدا موم را روی حرارت ملایم ذوب کرده و فیتله ای در آن قرار دهید و قتی خنک شد می توانید از آن در مواقع برق استفاده کنید حتما بخاطر داشته باشید شمع را در محل خشک و خنک نگهداری کنید.

 

ساخت شکر پاش

اگر فردی هستید که زیاد مسافرت می روید می توانید درب شیشه را سوراخ کنید و داخل شیشه شکر بریزید و به عنوان شکر پاش استفاده کنید.

ساخت محفظه غذای پرندگان

دانه و غدای مورد استفاده پرندگان خود را داخل شیشه مربایی بریزید و نگه دارید.

لیوان نوشیدنی

در لیوان هایی شبیه شیشه های مربا می توانید نوشیدنی های مختلف را سرو کنید . در شیشه را به اندازه نی سوراخ و اطراف آن را با حلقه های تزئینی دکور کنید. گاهی در مسافرت ، تفریحات لیوان کافی با خود ندارید که بجای آن می توانید از شیشه مربا استفاده کنید.

جعبه چای

دیگر نیازی به خرید قوطی برای چای یا جعبه برای چای کیسه ای نیست ، می توانید از یک شیشه به عنوان جایگزین استفاده کنید.

جا مدادی ،مسواک ،برس ، چاقو

شیشه های خالی محفظه مناسبی برای قراردادن قاشق و چنگال ، مسواک ، مداد روی میز است پس بجای هزینه های گزاف می توانید از اینها استفاده کنید.

خوشبوکننده منزل

بجای استفاده از خوشبوکننده های شیمیایی می توانید شیشه های مربایی را با تکه میوه های طبیعی به همراه میخک ، وانیل ، نعنا ، لیمو،رزماری پرکنید.

تراریوم

برای ساختن تراریوم می توانید از شیشه مربا استفاده کنید و درون شیشه خشک شده خاک بریزید و گل های کوچک همانند کاکتوس های ریز را داخل شیشه بکارید و یک تراریوم زیبا روی میز یا کانتر آشپزخانه قرار دهید.

 

ساخت بالشتک سوزن :

اگر مراقب نباشید براحتی سوزن های خیاطی داخل دست فرو می روند برای جلوگیری از خطرات سوزن روی شیشه بالشتکی قرار دهید، را داخل شیشه بریزید.

مرتب سازی حمام

برای مرتب سازی فضای داخل حمام می توانید پنبه ، نمک حمام ، تیغ یا وسایل دیگر را داخل شیشه ای قرار دهید تا فضای کمتری را بگیرد.

آبپزکردن  

برای آبپز کردن تخم مرغ یا مواد غذایی دیگر می توانید ظرفی را با آب در حال جوش پر کنید و شیشه حاوی مواد غذایی را داخل آن قرار دهید طوری که آب روی شیشه را پوشش دهد.

محفظه کلید

بیشتر افراد وقتی از بیرون می آیند کلید های خود را این طرف و آن طرف می اندازند و یا اکثرا فراموش می کنند کلید کمد و...را کجا گذاشته اند پس استفاده از شیشه مربا یکی از راه های ساده برای نگهداری کلیدها است.

سطل آشغال رومیزی

اگر کودک دوره ی ابتدایی دارید حتما از جمع کردن آشغال پاکن خسته شده اید برای رفع این مشکل شیشه کوچکی روی میز قرار دهید تا کودک خود این کار را انجام دهد.

تنگ ماهی

از شیشه های بزرگ و تمیز می توانید به عنوان تنگ ماهی ساده و جذاب استفاده کنید

پکینگ جار

تولیدکننده ظرف شیشه ای جار در تهران انواع مختلفی از این ظروف را در طرح و شکل های مختلف تولید و به بازار ارائه می کند.

اطلاعات تماس
 • دفتر فروش

  خیابان افریقا بالاتر از چهار راه جهان کودک نبش صانعی برج امیر پرویز طبقه 13 واحد 135

  تلفن :02188796685 - 02188878767 - 02188878769

  واتس اپ : 09044353547

  ایمیل : info@packingjar.com

 • کارخانه

  تهران جاده خاوران شهرک صنعتی خاوران سایت فلز تراشان بلوک 122 پلاک 1

 •  

  ساعات کاری

 • شنبه تا چهارشنبه ۱۰ الی ۱۷

 • ایام تعطیل رسمی تعطیل می باشد.
PackingJar 2021. All Rights Reserved.©