/blogs/159-%D8%AC%D8%A7%D8%B1-%D8%B4%DB%8C%D8%B4%D9%87-%D8%A7%DB%8C-%D8%AF%D8%B3%D8%AA%DB%8C-%D8%A8%D9%87%D8%AA%D8%B1-%D8%A7%D8%B3%D8%AA-%DB%8C%D8%A7-%D8%AC%D8%A7%D8%B1-%D8%B4%DB%8C%D8%B4%D9%87-%D8%A7%DB%8C-%D8%A7%D8%AA%D9%88%D9%85%D8%A7%D8%AA%D8%9F

جار شیشه ای دستی یا اتومات؟

یکی از سوالات متداول شما مشتریان عزیز این است که تفاوت شیشه اتومات و دستی در چیست و کدام مناسب تر برای محصولتان میباشد، در این وبلاگ تصمیم داریم جار شیشه ای دستی و اتومات را بطور کلی مقایسه کنیم و به شما کمک کنیم برای بسته بندی هرچه بهتر محصولاتتان در جار شیشه ای، پس با پکینگ جار همراه باشید.

 

 

جار شیشه ای دستی

 

بطور کل جار شیشه ای به دو صورت دستی و اتومات تولید میشود:

 

 

 

تولید جار دستی

تولید جار شیشه ای دستی:

جار شیشه ای دستی به دو روش فوتی و پرسی انجام ‌می‌شود که هر کدام مراحل و روش خاص خود را دارند.

 

شیشه گری فوتی

در کارگاه شیشه گری برای تولید محصولات با روش فوتی از خمیر مذاب شیشه استفاده می‌کنند. برای این کار اول شیشه را حرارت می‌دهند تا به صورت مایع و نرم در بیاید. سپس با استفاده از ابزار مخصوص یا دستی با دمیدن به داخل مایع به آن شکل می‌دهند. برای انجام این کار به ابزارهایی نیاز است و باید طی چند مرحله انجام شود، که در ادامه به آن‌ها می‌پردازیم. در شیشه گری برای تولید محصولات از یک سری ابزار و وسایل خاص استفاده می‌شود که عبارتند از:

 

مراحل شیشه گری فوتی

در کارگاه شیشه گری، تولید محصولات شیشه‌ای با روش فوتی در چند مرحله انجام می‌شود. اول شیشه را به صورت مذاب در می‌آورند. سپس با میله دم ماده مذاب را برداشته و مرحله ثابت کردن آن روی نوک میله شروع می‌شود. در ادامه ماده مذاب را روی میز کار ورز داده و آن را گرد می‌کنند. بعد از آن دوباره خمیر شیشه را گرم کرده و در میله فوت می‌کنند تا حباب کوچکی در وسط خمیر به وجود آید. بعد از این مرحله، خمیر را تا زمانی که سرخ آن از بین برود، سرد می‌کنند.

در این مرحله استاد کار با چرخاندن میله دم، شکل اولیه جار را می‌سازد و برای یکنواخت کردن آن ظرف شیشه ای را قاشق کاری می‌کند. سپس شیشه شکل داده شده را به قالب ساز می‌دهد تا محل اتصال شیشه به میله فلزی و گیره را شیار بزند. در ادامه استاد کار میله دم را از محل شیار جدا می‌کند. بعد از جداسازی، نوبت به مرحله شکل دادن و ساخت دهانه جار شیشه ای می‌رسد. سپس در صورت نیاز دسته و تزئینات لازم را روی جار شیشه‌ای قرار می‌دهند. در آخر با میله و گیره جار را به پشت بر می‌گردانند و آماده بردن به گرمخانه می‌کنند. در نهایت کوره را خاموش می‌کنند تا ابزار و وسایل در حین سرد شدن کوره، خنک بشوند.

 

شیشه گری پرسی

شیشه های دستی مجموعه پکینگ جار بصورت پرسی و انبوه تولید میشود، در روش پرسی، مواد مذاب را به مقدار لازم با میله دم از کوره بر می‌دارند و به سرعت آن را از میله جدا کرده و داخل قالب پرس می‌گذارند. سپس قالب را بسته تا با فشار وارد شده به قالب، خمیر شکل تعیین شده را به خود می‌گیرد. در آخر قالب را باز می‌کنند و خیلی سریع جار شیشه‌ای را از قالب در می‌آورند و در گرمخانه میگذارند، این روش که با دستگاه های صنعتی در کارخانه تولید جار شیشه ای پکینگ جار صورت میگیرد، امکان تولید جار با تیراژ بالا را دارد و به همین علت جار شیشه ای با تنوع محصول و به صرفه برای بسته بندی را میتوانید در مجموعه پکینگ جار بیابید.

همانطور که از روند تولید جار شیشه ای دستی مطلع شدید بهتر است بدانید در روش تولید دستی امکان اندکی حباب دار بودن جار یا اعوجاج درجارشیشه ای وجود دارد اما تنوع در تولید جار شیشه ای دستی بسیار بالا بوده و امکان انتخاب جار با شکلی خاص را به شما میدهد.

 

 

 

تولید شیشه اتومات

 تولید جار شیشه ای اتومات:

جار شیشه ای اتومات از صفر تا صد آن با دستگاه های صنعتی انجام میشود و انسان در آن دخیل نیست و به دلیل داشتن یک نوع قالب خاص و بازاری گزینه خوبی برای برند های خاص یا کسب و کارهای خانگی نمیباشد زیرا محصول در آن جلوه ای بازاری و صنعتی به خود میگیرد و به دلیل زیاد بودن این نوع جار در فروشگاه ها محصولتان را از دیگر محصولات کارخانه ای و صنعتی متمایز نمیکند.

از نمونه جارهای اتومات رایج در بازار میتوان از جارهای سس و مرباهای متداول و تکراری تا بطری های ماءالشعیر نام برد که به صورت یک شکل  وبدون تنوع  با محصولات دیگر در تمامی فروشگاه ها رایج است.

 

 

جار دستی یا اتومات

تفاوت جار شیشه ای دستی با جار شیشه ای اتومات

همانطور که گفته شد جار شیشه ای دستی به علت تنوع در ظاهر و شکل ، دست شما را برای انتخاب جار شیشه ای متنوع وخاص و مورد نظرتان باز میگذارد اما جار شیشه ای اتومات تعداد محدودی جار شیشه ای از لحاظ شکل و ظاهر دارد که شما ناچارید بین همان تعداد کم انتخاب داشته باشید.

در تهیه جار شیشه ای دستی نیروی انسانی به کار میرود اما در جار شیشه ای اتومات صفر تا صد جار، صنعتی و با دستگاه تولید میشود.

در تولید جار شیشه ای دستی امکان طراحی و تولید جار شیشه ای خاص و مورد نظر صاحبان کسب و کار فراهم میباشد در صورتی که در جار شیشه ای اتومات امکان طراحی و تولید جار مد نظر کارفرما مقدور نیست.

حال با دانستن تفاوت ها و مزایا و معایب دو جار شیشه ای دستی و اتومات میتوانید گزینه مناسب بسته بندی محصولتان را انتخاب کنید و اگر کسب و کار خود را تازه آغاز کرده اید یا خاص بودن بسته بندی محصول برایتان مهم است توصیه ما به شما انتخاب جار شیشه ای دستی میباشد.

 

جارشیشه ای اتومات

 

پکینگ جار کمک رسان در امر بسته بندی شیشه ای همراه همیشگی شما بوده و میباشد، هدف ما رونق و پیشرفت روزافزون ایران و ایرانی بوده و بدان افتخار میکند.

 

جار شیشه ای دستی

 

مجموعه پکینگ جار میکوشد تا با بالا بردن تنوع محصولات نظر هر بیننده ای را به خود جلب کرده و محصول شما را خاص تر جلوه دهد، پس با ما همراه باشید تا جار های شیشه ای و جارهای پلاستیکی جدید را به شما معرفی کنیم.

 

 

و در پایان نکات مهمی که قبل از خرید باید بدانید:

 • جار های شیشه ای پکینگ جار به صورت دستی تولید شده و به علت شرایط خاص تولید، امکان دارد که  در تعدادی از آنها حباب های ریز مشاهده شود یا کمی ته رنگ سبز یا آبی داشته باشند و یا در آنها اعوجاج دیده شود اما همانطور که از اسم شرکت پیداست ما  تولید کننده شیشه بسته بندی هستیم و شیشه های بسته بندی اصولا با شیشه کریستال و بلور و بانکه مخصوص آشپزخانه مقایسه نمی شود . بازار فروش محصولات ما برای مشتریانی است که خود محصولاتی دارند قابل ارایه برای  مشتری خودشان که جهت بسته بندی محصول به ما مراجعه می کنند .به همین دلیل قیمت جارهای بسته بندی برای گروه هدف که محصولات خود را در این جار های شیشه ای بسته بندی می کنند مقرون به صرفه می باشد .
 • این جارهای شیشه ای تا 70 درجه تحمل گرما دارند و بالای 70 درجه احتمال شکست وجود دارد .مشتریانی که برای بسته بندی شمع از این محصول استفاده می نمایند با خیال راحت می توانند از این جارها استفاده نمایند.
 • همچنین روش دوش پاستور یکی از روشهایی است که مشتریان می توانند محصولات خود را ماندگارتر نمایند.
 • بعد از خرید جار های شیشه ای آنها را شستشو نمایید و بعد از خشک شدن کامل جار، محصول خود را در آن بسته بندی نمایید

  

برای دیدن انواع جارشیشه ای میتوانید به قسمت محصولات در وب سایت پکینگ جار رفته و جار شیشه ای مورد علاقه خود را انتخاب و تهیه نمایید.

https://packingjar.com/shop

برای دیدن انواع بطری در وب سایت ما به قسمت محصولات / بطری شیشه ای  مراجعه کنید.

https://packingjar.com/botri

مجموعه پکینگ جار تلاش میکند تا شما را با روش های کسب و کارهای  خانگی و بسته بندی با جار شیشه ای آشنا کرده و ایده های جدیدی در ذهن شما ایجاد نماید .

یپکینگ جار در راستای حفظ محیط زیست، شیشه های سازگار با طبیعت و مناسب بسته بندی  تولید و ارایه می نماید .

فروش عمده جار شیشه ای

برای خرید اینترنتی جار شیشه ای به صورت عمده به آدرس https://packingjar.com/  مراجعه کنید.

چنانچه سوالات بیشتری در رابطه با شکل جارها دارید؟ با ما از طریق تلفن های 88878769 و 88878767 درارتباط برقرار کنید.

برای دیدن تمامی محصولات به https://packingjar.com/shop مراجعه کنید.

اگر سوال یا نظری در مورد جارهای شیشه ای دارید، لطفاً به https://packingjar.com/  مراجعه کنید.

برای مشاهده وبلاگ ها و ویدیوهای بیشتر در مورد بسته بندی جارهای  شیشه ای، به آدرس https://packingjar.com/blogs  مراجعه کنید

برای اطلاع از آخرین به روز رسانی های بسته بندی جارهای  شیشه ای، با ما همراه شوید

*صفحه اینستاگرامhttps://www.instagram.com/packingjar/

پکینگ جار

تولیدکننده ظرف شیشه ای جار در تهران انواع مختلفی از این ظروف را در طرح و شکل های مختلف تولید و به بازار ارائه می کند.

اطلاعات تماس
 • دفتر فروش

  خیابان افریقا بالاتر از چهار راه جهان کودک نبش صانعی برج امیر پرویز طبقه 13 واحد 135

  تلفن :02188796685 - 02188878767 - 02188878769

  واتس اپ : 09044353547

  ایمیل : info@packingjar.com

 • کارخانه

  تهران جاده خاوران شهرک صنعتی خاوران سایت فلز تراشان بلوک 122 پلاک 1

 •  

  ساعات کاری

 • شنبه تا چهارشنبه ۱۰ الی ۱۷

 • ایام تعطیل رسمی تعطیل می باشد.
PackingJar 2021. All Rights Reserved.©